یاری 11 میلیون دلاری یک نیکوکار برای راه اندازی انستیتو سلول های بنیادی زنجان

به گزارش وبلاگ سال آرامش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: سرمایه گذاری و راه اندازی انستیتو سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در این استان با یاری 11 میلیون دلاری یک نیکوکار زنجانی انجام می گردد.

یاری 11 میلیون دلاری یک نیکوکار برای راه اندازی انستیتو سلول های بنیادی زنجان

دکتر پرویز قزلباش روز چهارشنبه در نشست خبری با وبلاگ سال آرامش استان که به صورت آنلاین برگزار گردید، با قدردانی از اقدامات نیکوکاران در حوزه بهداشت و درمان استان زنجان از انعقاد تفاهمنامه برای تاسیس و راه اندازی انستیتو سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استان زنجان اطلاع داد و گفت: این کار طی تفاهمنامه منعقد شده بین یک موسسه تحقیقاتی با عنوان موسسه عام المنفعه و یک نیکوکار انجام گرفته که تحقق آن دستاوردهای بسیار مثبتی را برای این استان به دنبال دارد.

وی اضافه نمود: تاسیس انستیتو سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استان زنجان اقدامی ارزشمند محسوب می گردد. طی سال های گذشته موضوع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دنیا مورد توجه قرار گرفته و در این خصوص شرکت های معتبری سرمایه گذاری خوبی نیز شروع نموده اند. راستا پیش رو برای راه اندازی انستیتو سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی مثبت تلقی می گردد، هر چند خروجی فعالیت ها زمان بر خواهد بود، اما می تواند برای استان و این کشور آبرو و اعتبار ویژه ای را کسب کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: با توجه به شرایط مالی دانشگاه ها و اقتصاد کشور، از ظرفیت های خیرین بهره گیری شده است. خوشبختانه نیکوکار گرانقدری برای انجام این پروژه مهم علمی در استان وارد عمل شده که طی چند ماه گذشته تفاهمنامه ای در این راستا تدوین و به توافق طرفین رسید. این تفاهمنامه در هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان نیز تصویب شد و امور مشارکت های مالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز بر این کار صحه گذاشت.

قزلباش اضافه نمود: این نیکوکار سقف ریالی و دلاری برای انجام این پروژه مهم را مبنا قرار نداده و برای تامین اعتبار بیش از 11 میلیون دلاری برآورد شده این پروژه اعلام آمادگی نموده است.

به گفته قزلباش، هدف از راه اندازی این انستیتو انجام تحقیقات پایه و بالینی برای درمان بیماران با استفاده از تکنولوژی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "یاری 11 میلیون دلاری یک نیکوکار برای راه اندازی انستیتو سلول های بنیادی زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری 11 میلیون دلاری یک نیکوکار برای راه اندازی انستیتو سلول های بنیادی زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید