سندرز: اقتصاد آمریکا به نفع میلیاردرها سرهم بندی شده است

به گزارش وبلاگ سال آرامش، سناتور آمریکایی ضمن انتقاد از نحوه مدیریت بحران کرونا توسط ترامپ، اقتصاد این کشور را به نفع میلیاردرها دانست.

سندرز: اقتصاد آمریکا به نفع میلیاردرها سرهم بندی شده است

برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و نامزد پیشین حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پیغامی توییتری بی لیاقتی دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور عامل جان دادن هزاران نفر در بحران کرونا دانست.

سندرز نوشت: چهار میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا، بیش از 140 هزار کشته. در حالی که ابتلا در دیگر کشورها در حال کاهش است، در آمریکا افزایش می یابد. بی لیاقتی ترامپ به معنای کلمه در حال کشتن آمریکایی ها است.

سناتور آمریکایی در پیغامی دیگر از نظام مالی آمریکا انتقاد کرد که در بحران کرونا در حالی که طبقه ضعیف توان برآوردن احتیاجات روزمره خود را ندارند، قشر ثروتمند میلیاردها دلار بر ثروت خود می افزاند.

سندرز در این پیغام نوشت: این واقعیت که جف بزوس [مالک شرکت آمازون] در دوران همه گیری [کرونا] در یک روز 13 میلیارد دلار بر ثروت خود اضافه کرد، در حالی که کارمندان او برای برآوردن احتیاجات خود مشکل دارند و 50 میلیون آمریکایی فرم بیکاری پر نموده اند، چیزهای بسیاری برای گفتن دارد درباره اینکه چگونه اقتصاد آمریکا به نفع طبقه میلیاردرها سرهم بندی شده است.

روزنامه واشنگتن پست پیشتر گزارش داد که در 17 هفته گذشته در آمریکا هر هفته بیش از یک میلیون نفر به علت ویروس کرونا بیکار می شوند و در هفته گذشته یک میلیون و 300 هزار نفر در کشور درخواست دریافت بیمه بیکاری کردند.

براساس گزارش وزارت کار آمریکا، نزدیک به 17.4 میلیون کارگر در این کشور درخواست دریافت بیمه بیکاری داشته و علاوه بر این بیش از 14.3 میلیون نفر دیگر نیز درخواست دریافت بیمه بیکاری کرونا از دولت آمریکا نموده اند.

طبق آمارهای کنونی وزارت کار آمریکا، مجموع بیکاران کنونی این کشور به 32 میلیون نفر رسیده است.

از زمان شروع شیوع کرونا در آمریکا بیش از 4 میلیون و 200 هزار نفر به این ویروس مبتلا شده و نزدیک به 148 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: عصر ایران

به "سندرز: اقتصاد آمریکا به نفع میلیاردرها سرهم بندی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: اقتصاد آمریکا به نفع میلیاردرها سرهم بندی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید