کدام صندوق های سرمایه گذاری بیشترین بازدهی را داشتند؟

به گزارش وبلاگ سال آرامش، خبرنگاران : در هفته گذشته با وجود اینکه خبرهای خوب از سازمان بورس مخابره می شد، بازار فرایند نزولی خود را ادامه داد. اما صندوق هایی بودند که برخلاف شاخص که فرایند منفی داشت، توانستند فرایند صعودی داشته باشند.

کدام صندوق های سرمایه گذاری بیشترین بازدهی را داشتند؟

به گزارش وبلاگ سال آرامش به نقل از دنیای اقتصاد، تصمیم های اشتباه در مرداد 99 از سوی دولت و سازمان بورس و همچنین عرضه سهام توسط شرکت های حقوقی، از طرفی باعث ترس و ازطرف دیگر افزایش هیجانات سرمایه گذاران شده است. در این بین عملکرد صندوق های سرمایه گذاری نشان می دهد این صندوق ها توانسته اند ریسک سرمایه گذاری را در بازار سرمایه کاهش دهند و از ضررهای زیاد جلوگیری نمایند.

در هفته گذشته با وجود اینکه خبرهای خوب از سازمان بورس مخابره می شد، بازار فرایند نزولی خود را ادامه داد. اما صندوق هایی بودند که برخلاف شاخص که فرایند منفی داشت، توانستند فرایند صعودی داشته باشند.

صندوق سرمایه گذاری مشترک امید توسعه: صندوق سرمایه گذاری مشترک امید توسعه با بازدهی 27/ 6 درصد در هفته ای که گذشت بهترین عملکرد را در بین صندوق های سهامی به خود اختصاص داد. این صندوق سهامی قابل معامله در بازار سرمایه با داشتن 118,559,976 واحد که ارزش هر کدام از آن 243,113 ریال است، جزو صندوق های عظیم بازار سرمایه محسوب می گردد.

با وجود اینکه این صندوق در این هفته عملکرد مناسبی داشته است، اما در 365 روز گذشته نسبت به صندوق های دیگر بازدهی کمتری داشته و با بهترین صندوق 311 درصد اختلاف داشته است.

مشترک عقیق: صندوق مشترک عقیق با بازدهی 46/ 5 درصد یکی از صندوق های برتر در هفته گذشته بود. 94 درصد این صندوق در تملک حقیقی ها و تنها 6 درصد آن متعلق به حقوقی های بازار است. این صندوق عملکرد مناسبی در هفته گذشته داشته است. یکی از دلایلی که این صندوق عملکرد مناسبی داشته این است که بیشترین سهام آن متعلق به صنایع فلزات اساسی است که بهترین صنعت در هفته اخیر بوده است.

صندوق شاخصی کارآفرین و مشترک نقش دنیا : اما در این میان صندوق هایی بودند که عملکرد بدی در بین صندوق های سهامی داشته اند. صندوق شاخصی کارآفرین و مشترک نقش دنیا با بازدهی منفی 88/ 8 و 52/ 6 بدترین عملکرد را به خود اختصاص داده اند. یکی از دلایلی که این صندوق ها بازدهی منفی داشته اند این بوده است که سبد سهامی خود را به سهم های کوچک اختصاص داده اند که بیشترین بازدهی منفی را این سهام داشته اند.

منبع: اقتصادنیوز

به "کدام صندوق های سرمایه گذاری بیشترین بازدهی را داشتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام صندوق های سرمایه گذاری بیشترین بازدهی را داشتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید