تعطیلی کرونایی و آینده ای مبهم برای کشتی، چاره ای جز صبر نیست

به گزارش وبلاگ سال آرامش، ماههاست از تعطیلی تمامی رویدادهای کشتی در سراسر دنیا می گذرد و این رشته المپیکی همچنان در سایه بلاتکلیفی بسر می برد. این در حالیست که شیوع ویروس کرونا ابعاد تازه ای پیدا نموده و انگار فعلا قصد فروکش ندارد. کشتی برای ما ایرانیان فراتر از یک رشته ورزشی است و با تاریخ و فرهنگ ما عجین شده و هیچگاه نمی توان تعطیلی و رکورد این ورزش اساطیری و پرافتخار را نادیده گرفت.

تعطیلی کرونایی و آینده ای مبهم برای کشتی، چاره ای جز صبر نیست

در این بین اهالی کشتی دغدغه دیگری به جز شروع فعالیت های این رشته را دارند. پیشکسوتان و موسپیدان کشتی مدتی است نگران ریزش پشتوانه ها و عدم حضور نیروهای جوان و نوجوانی هستند که به دلیل محدودیت های کرونایی خبری از حضورشان در میدان نیست. طبیعتا با ادامه این اوضاع و احوال باید در آینده ای نه چندان دور، منتظر رکود و فقدان چشمگیر صحنه کشتی از حضور قهرمانان ملی باشیم، چراکه تداوم تعطیلی های کرونایی می تواند خلاء عظیمی در فرایند پشتوانه سازی و قهرمان پروری این رشته ایجاد کند.

به همین دلیل ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز المپیک و چهار مدال طلای قهرمانی کشتی آزاد دنیا با ابراز نگرانی از این موضوع به وبلاگ سال آرامش گفت: متاسفانه با تداوم روزهای بلاتکلیفی و تعطیلی کشتی به دلیل شیوع کرونا باید نگران مسایل مختلفی در آینده باشیم. ما تا پیش از این دغدغه شروع دوباره رویدادهای کشتی در ایران و دنیا را داشتیم ولی حالا نگرانی خالی ماندن میدان از حضور جوانان و آینده سازان هم به آن اضافه شده است.

وی توضیح داد: بی تردید ادامه این روزها که همه چیز زیر سایه سنگین کرونا رو به تعطیلی گذاشته ، می تواند در آینده ضربات سنگینی به کشتی ایران وارد آورد. زمانی که ما نتوانیم به دلیل تعطیلی مسابقات، در هیچ میدانی حضور یابیم و چراغ سالن های معدود و کم تعداد کشتی خاموش است، رفته رفته کسی باقی نخواهد ماند تا بتواند در آینده برای کشتی ایران در میادین دنیای و المپیک افتخارآفرینی کند.

جوادی ادامه داد: قهرمانان ملی، ثمره سالها حضور در رده های نوجوانان و جوانان هستند که بی وقفه در کوران تمرینات و مسابقات بودند و حالا به سطحی رسیده اند که باید پرچمدار ایران در میادین عظیم باشند. حال اگر تعطیلی کرونایی همچنان ادامه یابد ، خبری از این جوانان پرشور و آینده ساز در میادین داخلی و خارجی نیست و وقفه ای ناگوار در فرایند قهرمانی کشتی گیران بوجود خواهد آمد.

عضو پیشین شورای فنی کشتی آزاد اضافه نمود: هیچگاه نمی توان تمرینات انفرادی کنونی کشتی گیران را امیدوارکننده دانست، چراکه این شرایط در دراز مدت به تحلیل و افت توان بدنی و روحی کشتی گیران خواهد انجامید. کشتی گیر با حضور در اردوهای تدارکاتی و میدان مسابقه ساخته می گردد و طبیعتا دوری از این شرایط به صلاح کشتی و کشتی گیران نیست.

وی در انتها خاطر نشان کرد: البته فعلا چاره ای جز صبر و انتظار نداریم، چراکه تصمیم گیرنده اصلی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش است. ما باید به قوانین و پروتکل های بهداشتی متولیان کشور احترام بگذاریم، چراکه نباید با عجله در استارت برنامه ها و بی توجهی به قوانین کنونی، جان خودمان و به خصوص قهرمانان ورزشی را به خطر اندازیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تعطیلی کرونایی و آینده ای مبهم برای کشتی، چاره ای جز صبر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی کرونایی و آینده ای مبهم برای کشتی، چاره ای جز صبر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید