تدوین بسته پیشنهادی پساکرونای گردشگری از سوی شهرداری شیراز

به گزارش وبلاگ سال آرامش، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: تدوین بسته پیشنهادی پساکرونای گردشگری از سوی این سازمان تدوین می گردد.

تدوین بسته پیشنهادی پساکرونای گردشگری از سوی شهرداری شیراز

به گزارش از ، مرتضی جعفری رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه رونق بخشی و توسعه همه جانبه گردشگری شهری از اهداف بسیار مهم اداره گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی شهرداری شیراز محسوب می گردد، بیان نمود: به همین دلیل برای نوروز سال جاری برنامه ریزی منسجمی دو ماه پیش از شروع سال شروع شده بود که با توجه به شیوع بیماری کرونا عملیاتی نشد و درقالب برنامه هایی در فضای مجازی پیگیری شد.

او، بیان نمود: همزمان با شروع قرنطینه خانگی و تعطیلی مشاغل، بسته گردشگری پساکرونا برای جبران ضرر مشاغل مربوط به حوزه گردشگری شهری تدوین شده، و در این بسته که با همکاری سازمان های مسئول در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و گردشگری انجام می گردد، برنامه های حمایتی برای تشویق شهروندان به سفر در دستور کار است.

جعفری توضیح داد: شهرداری شیراز با عنوان یکی از متولیان گردشگری با حمایت از ذی نفعان این حوزه به ویژه فعالان گردشگری در اقتصاد خرد و نیز فراورینمایندگان صنایع دستی که از بازار پررونق و مهم نوروز بی بهره شد ه اند، خدمات تشویقی ارائه می نمایند که از جمله آن ها باید به ایجاد بازارچه های صنایع دستی و نیز ارائه فضای تبلیغاتی اشاره نمود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: طرح پساکرونای گردشگری با هدف رونق بخشی و توسعه همه جانبه گردشگری شهری بر آن است زمینه تصحیح چهره گردشگری شیراز را با ترمیم بدنه اقتصادی بخش های آسیب پذیر گردشگری و هتلداری به وسیله جذب گردشگر با تکیه بر نشاط آفرینی پس از دوران خانه نشینی و بهره مندی از هیجان مردم برای سفر به شیراز را فراهم کند.

او، اضافه نمود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برای تشویق مردم به استفاده از خدمات در تاریخ هدفمند و جلوگیری از سفرهای نوروزی را از اقداماتی دانست که برای رونق بخشی به این حوزه از زمان شیوع بیماری توسط این سازمان شروع شده است.

جعفری، با اشاره به ضرورت ارائه خدمات جشنواره ای در حوزه گردشگری اضافه نمود: در این زمینه تقویت حیات شبانه گردشگری، ایجاد اشتغال مجدد فعالان حوزه فرهنگ گردشگری و تقویت کسب و کارهای بی رمق اهمیت بسیار دارد و در دستور کار اداره گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی شهرداری شیراز قرار گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه شهرداری میخواهد در قالب بسته گردشگری پساکرونا تعرفه های تخفیفی و معافیت هایی را مشمول فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی کند، تاکید نمود: سهم شهرداری در این حوزه چندان رقم عظیمی نیست، و این پیشنهادها در لایحه ای تقدیم شورای شهر می گردد که انتظار می رود با همکاری اعضای این شورا، گردشگری شیراز پس از دوره رکود کرونایی جانی تازه یابد.

علی نیری سرپرست اداره گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز گفت: برگزاری هفته شیراز در اردیبهشت ماه سال جاری دستخوش تغییر و تحولات ناشی از محدودیت هایی شده که شیوع بیماری در کشور ایجاد نموده است که بنابراین، فضای عمومی اجرای برنامه های هفته شیراز به شبکه های مجازی کشیده می گردد.

او، به کوشش ها برای جبران آسیب های ناشی از لغو برنامه های یادشده اشاره و بیان نمود: رایزنی ها برای تبلیغات مربوط به گردشگری شهر شیراز در فرودگاه های دیگر شهرها و کشورها شروع شده است؛ بر این اساس شهرهای تهران، یزد، اصفهان، تبریز، مشهد و کیش و نیز کشورهای ترکیه، امارات، قطر و عمان در زمره گزینه های مقصد تبلیغات گردشگری شیراز هستند.

نیری رویدادهای خیابانی پس از کرونا را از جمله برنامه هایی دانست که با هدف ایجاد شور و نشاط در شهروندان و گردشگران برنامه ریزی شده است.

سرپرست اداره گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، در این زمینه به برگزاری جشن شکرگزاری انتها کرونا، برگزاری جشنواره تقدیر از جامعه پزشکی در محور عفیف آباد، جشنواره تخفیف های مراکز اقامتی و رستوران ها با حمایت اتاق بازرگانی و حامیان بخش خصوصی، جشنواره فالوده شیراز، توسعه گردشگری کودک، برگزاری همایش علمی آنالیز فرصتها و تهدیدهای بحران های کرونایی، برگزاری نخستین جشنواره موسیقی عظیم خیابانی با عنوان ایران زمین با حضور خوانندگان شیراز و جشنواره خوراک و اقوام ایرانی اشاره نمود.

او، توضیح داد: تمامی ادارات زیرمجموعه این سازمان ذیل ستاد اجتماعی مبارزه با کرونا با ارائه برنامه های مختلف به شهروندان از جمله حمایت های روانی، برگزاری جشنواره های مجازی ادبی و فرهنگی، فراوری ماسک، توزیع اقلام بهداشتی در بین نیازمندان، فراوری محتوا در فضای مجازی و نیز تبلیغات شهری پیرامون پیشگیری از کرونا به شهروندان خدمات رسانی می نماید.

ت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تدوین بسته پیشنهادی پساکرونای گردشگری از سوی شهرداری شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین بسته پیشنهادی پساکرونای گردشگری از سوی شهرداری شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید