بیماری کرونا در کشور در شرایط کنترلی قرار گرفته است

به گزارش وبلاگ سال آرامش، تهران (پانا)- رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا با بیان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی برنامه ریزی کنیم، گفت امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی قرار گرفته است و پیش بینی بر این است که بعد از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به شرایط گذار و در نهایت به ثبات برسیم.

بیماری کرونا در کشور در شرایط کنترلی قرار گرفته است

به پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری در پنجاه و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا با بیان اینکه باید کاری کنیم که در عین مدیریت هوشمند بیماری کرونا، امورات جاری جامعه و کشور هم دچار صدمه و آسیب نشوند، گفت: با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت در مورد احتمال بروز اپیدمی جدید این بیماری و موج چهارم، باید با نهایت دقت و هوشمندی عمل کنیم و اجازه ندهیم بیماری که امروز در کشور در شر ایط کنترلی واقع شده است، دوباره اوج گیرد.

معاون وزیر کشور شرح داد: رسیدن آمار مرگ و میرها به عددی درحدود 70 نشان از تلاش شبانه روزی و جهت رو به روشن مجموعه دستگاه های ذی ربط در کنترل بیماری کرونا دارد و باید این هماهنگی و هم نظری تا ریشه کن شدن کامل بیماری در کشور تداوم یابد.

ذوالفقاری گفت: یکی از زمینه هایی که می تواند باعث ورود و گسترش بیماری در کشور شود مساله مسافرت های خارجی است و در این خصوص این پیشنهاد به ستاد ملی کرونا به خصوص در مورد کشور ارمنستان مطرح می شود که مساله ورود شهروندان ارمنستانی به کشور به شرط انجام تست prc بلامانع شود.

رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم، گفت: امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی واقع شده است و پیش بینی مان بر این است که بعد از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به شرایط گذار و در نهایت به شرایط ثبات برسیم.

وی تاکید کرد: باید چهار وزارت خانه کشور، راه و شهرسازی، وزارت خارجه و بهداشت این آمادگی و هماهنگی لازم را در کنترل اوضاع و مدیریت شرایط بیماری داشته باشند.

ذوالفقاری در عین حال گفت: کرونا بیماری غافلگیر کننده ای است و احتمال اینکه با کشف واکسن هم این بیماری ادامه داشته باشد، وجود دارد و برای همین آمادگی چهار وزارتخانه برای کنترل اوضاع، ضروری به نظر می رسد.

معاون وزیر کشور گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تهیه و راه اندازی شبکه سکوی دولت همراه آمادگی خدمات رسانی در بستر الکترونیک را دارد و باید از این بستر به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به خبرهای خوبی که از تهیه واکسن کرونا در کشور می شنویم؛ انشاالله شاهد حضور هر چه سریعتر واکسن ایرانی در جامعه در جهت مهار کامل این بیماری باشیم.

پنجاه و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علیرضا رئیسی معاون بهداشتی این وزارتخانه در محل وزارت کشور برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بیماری کرونا در کشور در شرایط کنترلی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری کرونا در کشور در شرایط کنترلی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید